OMIETKYKeď stavba naberie nový rozmer

Voľba správnej omietky dokáže pozitívne zhodnotiť vlastnosti muriva, minimalizuje pracnosť, šetrí náklady, a zabraňuje poruchám počas života stavby
Zdravotná nezávadnosť
Sádrové omietky nie sú zdraviu škodlivé a sú vhodné najmä pre alergikov, pretože sa na nich nedrží prach.
Precízna remeselnícka práca
Ručné omietky majú stále svojich priaznivcov a sú ideálne pre rekonštrukcie a menšie plochy.

Máte záujem? Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku!

Typy omietokZákladom je dobre si vybrať

Realizácia omietky je neoddeliteľnou súčasťou každej stavby a ak je spravená precízne, dodáva interiéru základný punc kvality
1
Strojové omietky

Strojové omietky sádrové gletované sú vyrobené zo sadry, ktorá je prírodným a ekologickým materiálom. Nie sú zdraviu škodlivé a sú vhodné najmä pre alergikov, pretože sa na nich nedrží prach. Povrch sadrových strojových omietok dokáže absorbovať vlhkosť a je priedušný. Strojová omietka v sebe prirodzene udržiava teplo, čím vytvára príjemné klimatické podmienky v miestnosti.

Medzi jej najväčšie výhody patrí aj výnimočne hladný povrch. V našej ponuke nájdete aj strojové omietky exklusiv, ktorých povrch je na konci práce pregletovaný, zabrúsený a priamo pripravený na maľbu.

Zákazníkom ponúkame aj vápeno-cementové omietky, ktoré sa vyznačujú typickým drsnejším povrchom, ktorého hrubosť závisí od zrnitosti omietkového plniva. Využívajú sa najmä v miestnostiach s prechodne vlhkým prostredím, ako je kúpeľňa či kuchyňa.

2
Ručné omietky

Vápennocementové omietky sú vždy dobrou voľbou. Vyznačujú vyššou pevnosťou a sú vhodné pre každé prostredie, obytné priestory, kuchyne, kúpeľne aj garáže. Stačí už len venovať pozornosť správnej skladbe omietkového systému. Nahrubo stiahnuté sú vhodné aj pod keramický obklad. 

Ručné omietky majú stále svojich priaznivcov medzi fanúšikmi precíznej remeselnej práce. Ideálne sú pre rekonštrukcie a menšie plochy. Kvalitné omietky s peknou tradičnou štruktúrou povrchu prispievajú k príjemnému pocitu domova v každom interiéri. 

2
Termoizolačné omietky

Termoizolačné omietknazývané aj termo omietky, sa aplikujú na múry a vnútorné steny obytných domov za účelom zvýšenia tepelnoizolačných vlastností týchto konštrukcií a tým pádom zlepšenia tepelnej pohody v ich priestoroch. Súčiniteľ tepelnej vodivosti termo omietky je však približne 3 krát vyšší ako súčiniteľ kontaktného alebo odvetrávaného zatepľovacieho systému, čo znamená, že v porovnaní s nimi nie je relevantnou alternatívou. Odporúča sa teda využívať buď len na novostavbách postavených z kvalitných moderných materiálov, alebo na stavbách v regiónoch s vyššou priemernou ročnou teplotou.

Termo omietky však nájdu svoje uplatnenie aj v panelových domoch, v ktorých sa ich majitelia nevedia zhodnúť na spôsobe zateplenia a preto sa jeho realizácia neustále odsúva. Ak už nechcete čakať a rozhodli ste sa sami podniknúť kroky ku skvalitneniu vášho života a tým pádom aj ku zníženiu vašich nákladov na vykurovanie, môže vám byť výnimočne nápomocná práve alternatíva aplikácie termo omietky a to z vnútornej strany interiéru.

Nanesením termo omietky najmä v priestoroch so zvýšenou tvorbou vlhkosti, to znamená najmä v panelákových kúpeľniach a kuchyniach, ochraňujete steny aj pred vznikom plesní. Termo omietka totiž vynikajúco prepúšťa paru smerom z interiéru. Navyše ju odborníci odporúčajú nanášať v hrúbke 3 cm, ktorej realizáciou sa zvýši povrchová teplota steny. Tá spôsobí, že na nej vlhkosť nekondenzuje vo zvýšenej miere.

2
Dekoratívne omietky

Pri našej práci sa čoraz častejšie venujeme aj dekoratívnym omietkam od rôznych výrobcov.

MFStav, s. r. o.

Fakturačné údaje
IČO: 47484225
DIČ: 2023923143
M. R. Štefánika, 139 027, 44 Tvrdošín

Požičovňa debnenia a lešenia